Off 01

Szondi-Test

9. německé vydání z roku 1990

Autor: L. Szondi

Metoda kategorie B

Tuto metodu nabízíme ve variantách:

  • verze tužka-papír
Využití

V klinické psychologii, autor uvádí možnost použití již od 5 let věku.

Charakteristika testu

Projektivní technika publikovaná autorem, maďarským psychiatrem Lipótem Szondim, poprvé v roce 1937. Alternativně je nazývána genotest, metoda analýzy osudu nebo metoda pudové diagnostiky.

Testovací materiál je tvořen šesti sériemi po osmi fotografiích pacientů mužského nebo ženského pohlaví s manifestní duševní poruchou. Každá série obsahuje jeden portrét sadisty nebo vraha, homosexuála, epileptika, hysterika, paranoidního schizofrenika, katatonického schizofrenika, melancholika a maniaka.

Úkolem probanda je označit v každé sérii dvě nejsympatičtější a dvě nejméně sympatické tváře. Vychází se přitom z předpokladu, že se na tomto výběru podílí prostřednictvím přenosových indentifikací celý motivační systém osobnosti. Interpretace těchto preferenčních voleb poskytuje významné oporné body pro popis osobnosti.

Testovací materiál   2450,- Kč   Obj.č. 03 036 04

 

Přejít na stránku on-line objednávky >>

Ceny jsou uvedeny včetně DPH.

K ceně objednaného zboží připočítáváme poštovné a balné (v ČR ve výši 180,- Kč, na Slovensko ve výši 490,- Kč).
Fakturu za objednané zboží vystavujeme v Kč, pro objednávky ze Slovenska v Eur (s platbou na náš účet vedený u ČSOB na Slovensku).
Pokud si přejete vystavit fakturu bez DPH, prosíme o zaslání kopie o registraci k DPH v SR (Osvedčenie o registrácii pre daň z pridanej hodnoty).